Nõmmele ehitati aastaga ligi 15 km kanalisatsioonitorustikku

Käesoleval  aastal rajati Nõmme linnaosas 14 767 meetrit kanalisatsioonitorustikku ja ehitati välja 510 ühiskanalisatsiooniga liitumispunkti.

Tallinna Kommunaalametit kureeriva abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on selleks aastaks kavandatud reo- ja sademete kanalisatsiooni ning  veetrasside ehitustööd Nõmmel lõpetatud.

„Praegu on käimas mõningate puuduste kõrvaldamine, mis on põhimõtteliselt seotud teekatete taastamisega,“ ütles Boroditš. „Palli tänava kivisillutis, mis taastati peale kanalisatsiooni ehituse lõpetamist esialgsel ajaloolisel kujul - munakivisillutusega tänavana-  on kohati ebatasaseks vajunud ja seal tuleb kevadel  kindlasti viimistlusremont,“  selgitas Boroditš. „Järgmisel nädalal sõidame koos AS Tallinna Vesi  lepingupartneritest ehitajate ja Tallinna Kommunaalameti esindajatega läbi kõik probleemsemad kohad ja kaardistame vaegtööd, mis kohendamist vajavad.“  

Vee, kanalisatsiooni ja sademete kanaliseerimistöödega Nõmmel jätkatakse järgmisel aastal ja kogu projekt realiseeritakse 2011. aastaks. „Tänu soodsatele ilmadele on AS Tallinna Vesi alustanud Nõmmel kanalisatsioonitorustike rajamist 2009.  aasta tööplaanis olevatel objektidel juba praegu,“ ütles Boroditš.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar, AS Tallinna Vesi juhatuse esimees Roch Chéroux ning suurinvestor United Utilities esindaja Bob Gallienne allkirjastasid 30. novembril 2007 Teenuslepingu muudatused, mis võimaldavad oluliselt kiirendada Tallinna veevarustuse ja kanalisatsiooni väljaehitamist ning tagavad kanaliseerimise linnavalitsuse poolt kinnitatud Tallinna ÜVK arenduskava raames 2011. aasta märtsi lõpuks.

Tallinna ÜVK arenduskava põhjal koostatud veevarustuse- ja kanalisatsioonivõrgu projekti kogumaksumus on 1,4 miljardit krooni.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed