Mööblitootjad: praegune olukord korrastab turgu

Eesti mööbitootjate hinnangul korrastab raskem majanduslik seis turgu, sundides uksi sulgema neil, kes ehitusbuumi ajal võtsid mööblitootmist ja  -müümist kui üht tasuvat projekti.

Samas klientide rahanappus annab tunda ka neil, kirjutab Postimees.

«Majanduse jahtumine on ilmselt puudutanud igaüht, ka meid, kuid õnneks mitte sellisel määral, milleks ise valmis olime. Klientide käitumises on selgelt näha seda, et nii-öelda kriisi ajal aetakse asju pigem teada-tuntud tegijaga,» räägib Idema Köögid juhatuse liige Enriko Sala.

Ta lisab, et tellimusi on arvuliselt vähem, kuid tellimuse keskmine summa on pigem suurenenud kui vähenenud.

«Raha on lugema hakatud ses mõttes, et kööki väärtustatakse kui pikemaajalist investeeringut ning ei tehta nii mõtlematuid otsuseid kui buumi ajal, pigem ostetakse natuke kallim, aga kindla peale asi,» selgitab ta. «Loomulikult pakume ka meie soodustusi, kuid mitte mingil juhul toote kvaliteedi arvelt.»

Idema Köökide tellimuse täitmise aeg on olenevalt uksetüübist 30–45 päeva, seega mitte oluliselt lühem kui buumi ajal. Sala sõnul eelkõige sellepärast, et kvaliteetset mööblit pole võimalik kiiremini teha – ei saa ju mingit tootmistsüklit vahelt ära jätta.

«Arvan, et nendel, kes võtsid mööblitootmist-müümist vaid kui üht tasuvat projekti, on põhjust muretsemiseks rohkem kui neil, kellele see on aastaid olnud põhitegevuseks. Kindlasti on ka raskem kehvema kvaliteediga ning odava hinnaga tootjatel-müüjatel,» märkis Sala.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Ehituse erilehed