Maavanem algatas järelevalve Antropovi tenniseväljaku asjus

Harju maavanem Värner Lootsmann algatas järelevalve Jõelähtme vallavalitsuse poolt Robert Antropovile antud ehitusloa seaduslikkuse kontrollimiseks.

Maavalitsuse pressiesindaja teatas, et järelevalve algatati ajakirjanduses ilmunud informatsiooni pärast, mis käsitles Antropovi osaliselt riigimaal asuvat tenniseplatsi.

«Leian, et juhtum on kahetsusväärne ja arvan, et siinkohal on Jõelähtme vallal põhjust üle vaadata oma ehitusjärelevalve tegevus. Sellist olukorda, et püstitatakse krundi piiridest väljapoole jäävaid ehitisi, ei tohiks tekkida,» avaldas maavanem arvamust.

«Algatasin järelevalve eesmärgiga selgitada välja, kas ehitusloa andmisel käituti õiguspäraselt,» lisas ta.

27. oktoobri Postimees kirjutas, et Robert Antropov ehitas oma tenniseväljaku loata suures osas riigi maale. Hiljem on ilmnenud, et krundi piiridest väljapoole jääva ala näol on tegemist reformimata riigimaaga, millel asuvad muinsuskaitse all olevad kivikalmed.

«On murettekitav, et ka keskkonnaministeerium pole aastate jooksul näidanud üles initsiatiivi olukorra lahendamiseks. Loodan, et järelevalve tulemusel on võimalik teha konkreetsed ettepanekud olukorra õiguspäraseks ja kiireks lahendamiseks,» märkis Lootsmann.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Ehituse erilehed