Maavanem algatas järelevalve Antropovi tenniseväljaku asjus

Harju maavanem Värner Lootsmann algatas järelevalve Jõelähtme vallavalitsuse poolt Robert Antropovile antud ehitusloa seaduslikkuse kontrollimiseks.

Maavalitsuse pressiesindaja teatas, et järelevalve algatati ajakirjanduses ilmunud informatsiooni pärast, mis käsitles Antropovi osaliselt riigimaal asuvat tenniseplatsi.

«Leian, et juhtum on kahetsusväärne ja arvan, et siinkohal on Jõelähtme vallal põhjust üle vaadata oma ehitusjärelevalve tegevus. Sellist olukorda, et püstitatakse krundi piiridest väljapoole jäävaid ehitisi, ei tohiks tekkida,» avaldas maavanem arvamust.

«Algatasin järelevalve eesmärgiga selgitada välja, kas ehitusloa andmisel käituti õiguspäraselt,» lisas ta.

27. oktoobri Postimees kirjutas, et Robert Antropov ehitas oma tenniseväljaku loata suures osas riigi maale. Hiljem on ilmnenud, et krundi piiridest väljapoole jääva ala näol on tegemist reformimata riigimaaga, millel asuvad muinsuskaitse all olevad kivikalmed.

«On murettekitav, et ka keskkonnaministeerium pole aastate jooksul näidanud üles initsiatiivi olukorra lahendamiseks. Loodan, et järelevalve tulemusel on võimalik teha konkreetsed ettepanekud olukorra õiguspäraseks ja kiireks lahendamiseks,» märkis Lootsmann.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Talot otsib MÜÜGI PROJEKTIJUHTI

Talot AS

22. aprill 2017

Ruukki otsib MÜÜGIJUHTI

Ruukki Products AS

20. aprill 2017

Sika is looking for a GENERAL MANAGER

Sika Estonia OÜ

03. aprill 2017

Ehituse erilehed