Saku gümnaasiumi ehitus maksis 11 miljonit krooni

Saku gümnaasiumi staadioni ehitaja Skanska EMV annab 10,9 miljoni kroonise projekti tellijale üle sel pühapäeval, mil peetakse staadionil ka pidulikud avavõistlused.

2000. aastal alustati Saku gümnaasiumihoone rekonstrueerimisega, mis tipnes 2002. aastal spordikeskuse ja ujula ehitamisega gümnaasiumi kõrvale. Kuna 1980. aastatel rajatud kooli senine staadion ei vastanud enam oma tehnilistelt parameetritelt kaasaegsetele nõuetele, alustatigi käesoleval aastal staadioni rekonstrueerimisega.

Sisuliselt rajati Saku gümnaasiumile täiesti uus staadion. Staadion sai 8000 m² suuruse kunstmuruga jalgpalliväljaku ja asfaltkattega korvpalliplatsi, mille juurde rajati ka populaarne skatepark. Jooksurajale, kaugushüppe hoovõturajale ja jalgpalliväljaku turvaalale pandi kokku 2202 m²  tartaankatet. Rekonstrueerimistööde käigus kooriti ja teisaldati 3000 m³ täitepinnast ja rajati staadioni toimimiseks vajalik drenaažisüsteem. Koolistaadioni nõuetekohase valgustuse tagamiseks paigaldati jalgpalliväljaku jaoks neli 18 meetri kõrgust masti viie prožektoriga ning korvpalliväljaku jaoks neli 10 meetri kõrgust masti kolme prožektoriga.

Staadioni projekteeris EJL Ehitusbüroo OÜ ja valgustuse KH Energia Konsult. Rekonstrueerimise peatöövõtja oli Skanska EMV AS ning järelvalvet teostas AS Taalri Varahaldus.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed