Star Ehitus läks pankrotti

Tartu Maakohtu otsusega kuulutati välja OÜ Star Ehitus pankrot ja nimetati pankrotihalduriks Ene Ahas.

Võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 01.12.2008.a algusega kell 13.00 Tartu kohtumajas, asukohaga Kalevi 1, Tartu, saalis nr 348.

Võlausaldajad on kohustatud kahe kuu jooksul pankrotiteate väljaandes Ametlikud Teadaanded ilmumise päevast arvates teatama haldurile kõigist oma enne pankroti väljakuulutamist tekkinud nõuetest võlgniku vastu, sõltumata nende tekkimise alusest ja nõude täitmise tähtpäevast. Sama tähtaja jooksul on kohustatud kõik isikud, kelle valduses on ükskõik mis alusel võlgniku vara või kellel on varalisi kohustusi võlgniku suhtes, teatama sellest haldurile (PankrS § 93).

Nõude teatamiseks tuleb esitada haldurile kirjalik avaldus (nõudeavaldus). Nõudeavalduses märgitakse nõude sisu, alus ja suurus, samuti see, kas nõue on tagatud pandiga. Nõudeavaldusele lisatakse avalduses nimetatud asjaolusid tõendavad dokumendid. Kui nõudeavalduse esitab esindaja, lisab ta volikirja või tema esindusõigust tõendava muu dokumendi (PankrS § 94).

PankrS § 102 lg 1 kohaselt kui nõue on mõjuval põhjusel esitatud pärast PankrS § 93 lg 1 nimetatud tähtaja möödumist, kuid enne viimast nõuete kaitsmise koosolekut, ennistab üldkoosolek võlausaldaja taotlusel nõude esitamise tähtaja. Sama §-i lg 2 järgi kui nõude esitamise tähtaega ei ole ennistatud, võetakse nõue kaitsmisele, kuid tunnustamise korral rahuldatakse pärast õigeaegselt esitatud tunnustatud nõuete rahuldamist. PankrS § 95 järgi kui pandiga tagatud nõuet omav võlausaldaja, kellele on saadetud pankrotiteade, jätab oma nõude tähtaegselt esitamata ja nõude esitamise tähtaega ei ole ennistatud, loetakse temale kuuluv pandiõigus lõppenuks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed