Skanskast kadus libaarvetega hiiglaslik rahasumma

Skanska EMV kahtlustab, et üks nende nüüd juba endine projektijuht omastas firmast libaarveid kirjutades vähem kui aastaga 32 miljonit krooni. See summa võib olla üks suuremaid, mis kunagi Eestis üldse firmadest välja petetud, kirjutab tänane Äripäev.

Skanska kahtlustatud projektijuht on Äripäeva andmetele Loopealse munitsipaalmajade valmimist juhtinud Mihkel Kuld. Tema tegevuse uurimiseks tegi Skanska eile ka riigiprokuratuurile avalduse. Prokuratuurist vastati, et avaldus pole veel nendeni jõudnud ja sellepärast ei saa nad öelda, kas uurimisega hakkab tegelema prokuratuur või politsei.

Skanska sisekontroll avastas möödunud kuul, et Kuld oli Loopealse elurajooni ehituse käigus sõlminud kolme firmaga alltöövõtulepingud, aktsepteerinud väidetavate tööde kohta käivad aktid ja nende eest esitatud arved.

Tegelikult aga need firmad objektil töid ei teinudki. "Sisuliselt oli nii, et üks firma tegi põrandad, kuid arved selle töö peale kirjutasid välja kaks firmat," rääkis Skanska EMV juhatuse esimees Olle Horm. "Arvatavasti lõid soodsa pinnase pettuseks kiiresti langenud ehitushinnad, olukord võimaldas projektijuhil libaarveid kirjutada. Samas ei saa ma aru, millele ta mõtles - see oleks ju varem või hiljem välja tulnud!"

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed