Uus Maa: maja ehitushind on 14 000 kr/ruutmeeter

Kui osta krunt ja ise ehitus tellida, siis võib keskmiseks ehitushinnaks turul täna pidada u 14 000 kr/ruutmeeter, vahendab värske Uus Maa turuülevaade.

Seega tuleb u 150 m² kivimaja, mille siseviimistlusmaterjalid jäävad hinna poolest ka keskmiste hulka, ehitusmaksumuseks umbes 2 100 000 krooni. Tänasel turul on Tallinna lähistele võimalik soetada krunt juba u 800 000 krooniga, seega kujuneb maja lõpphinnaks 2 900 000 krooni. Kui otsida selles hinnaklassis uut ja oma maitsele sobivat maja, siis ei pruugi täna sobivaid pakkumisi sugugi olla.

Kuna ehitusmaterjalide hinnad on veidi langenud ja ka headele ehitajatele enam nii pikki järjekordi ei ole, siis näib täna mõistlik ise majaehitus ette võtta. Kõige väiksem on huvi keskmise või kehvema asukohaga kruntide ja eramute vastu. Kuna kruntide pakkumine on niivõrd suur, on ostjatel võimalik valida endale parema asukohaga krunt.

Müük on peatunud arendustes, kus on kommunikatsioonid, teed ja tänavavalgustus välja ehitamata. Samuti ei soovita osta uuseramut piirkonda, kus arendustegevus on alles algusjärgus, kuna juurdepääsuteede halb kvaliteet ja pidev ehitusmüra takistavad nautimast kodurahu. Lisaks kahtlevad paljud ostjad arendajate usaldusväärsuses ning on hirmul, kas lubatud teed ja tänavavalgustus üldse kunagi rajatakse. Seetõttu on eelispositsioonil arendused, kus asfaltkattega teed on juba olemas ning põhiosa eramuid valminud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed