Soodsad hinnad tekitavad välismaalastes taas huvi

Välismaalased tunnevad üha soodsamaks muutuvate hindadega Eesti kinnisvaraturu vastu taas huvi ning on valmis investeerima siinsesse üüriturgu, kirjutab tänane Äripäeva kinnisvara rubriik.

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani kinnitusel on turul välismaalastest strateegiliste investorite hulk jälle olemas. "Neile loevad ainult numbrid, mitte emotsioonid. Ja numbrid lähevad iga päevaga paremaks," kostab Sooman.

Sooman räägib, kuidas käis kolm nädalat tagasi Kreekas sealsetele pankuritele Eesti kinnisvaraturust ettekannet tegemas. Pärast ettekannet ütlesid pankurid, et kui asjad on tõesti sellised, nagu jutu järgi mulje jäi, siis tahavad nad siinsele turule siseneda, jutustab Sooman. Soomani sõnul tunnevad siinse kinnnisvara vastu väga palju huvi ka slaavi päritoluga investorid. Huvi tuntakse peamiselt kassavoo objektide, st büroo-, kaubandus- jm pindade vastu, mis on juba üürilepingutega kaetud ning kust on seeläbi võimalik üüritulust raha tagasi teenida.

Ka Uus Maa Kinnisvarabüroo tegevdirektori asetäitja Andrus Soonsein möönab, et praeguseks on hinnad langenud ja tekkinud on ka investoreid, kes soovivad oma portfelli pikaajalise investeeringuna Tallinna likviidsete piirkondade kinnisvara, mida välja üürida. Eraisikuna kinnisvara ostvaid välismaalasi on siiski veel vähe. Põhjuseks ebastabiilne aeg Eesti kinnisvaraturul kui ka ülemaailmne likviidsuskriis. Raha ei laenata kergekäeliselt ei Eestis ega ka mujal. Välismaalaste tehingud on praegu peamiselt korteritega.

Kõige pessimistlikumalt näeb välismaalaste huvi Eesti kinnisvaraturu vastu Ober-Haus Kinnisvara tegevdirektor Katrin Klein-Näppi. "Tundub, et Eesti on oma varasema atraktiivsuse kaotanud, põhjuseks üldine elukalliduse tõus ja majanduslangus," lausub ta. Investeeringuks tema kinnitusel Eestist kinnisvara ei osteta. Välismaalaste tehingutes domineerivad üüritehingud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed