Vargused painavad ehitajaid

Majanduslangus on suurendandu varguseid ehitusobjektidelt, eriti suure löögi all on pooleli või seisma jäänud arendused.

Vallikraavi Kinnisvara tegevjuht Indrek Renkel märkis, et pooltühjades uusasumites on kõige ohtlikum etapp just ehituse lõpu ja korterite üleandmise periood.

"Kui osa kortereid on üle antud ja osas käib töö, võivad ehitusmehed ja nende sõbrad olla ohukontingent. Ehitajate tagant varastatakse nipet-näpet pidevalt. Ühest korterist pandi pihta näiteks keraamilised plaadid ja keegi ei saanudki teada, kes seda tegi - kas varastavad ehitajad või käiakse mujalt sees," märkis ta.

"See on ilmselge ohu allikas," kommenteeris varguste arvu võimalikku suurenemist uusasumites Põhja politseiprefektuuri vanemkomissar Toomas Jervson.

Jervsoni sõnul võivad uuselamurajoonides langeda varaste saagiks ka ehitajate ehitusmaterjalid ja tehnika. "On ju oht, et varastatakse kõik ehitajate tehnika ära, mis on jäetud alles valmivatesse korteritesse," selgitas Jervson. "Samuti on oht elanikel, kes elavad näiteks 50 korteriga majas, millest on täidetud kümme. Siis ei tea keegi kunagi, kas kolitakse sisse või on tegu kurjategijaga."

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed