Rootsi elanik kingib Eestile esivanemate talu

Rannarootsi päritoluga Rootsis elav Thomas Dreijer kingib Eesti Vabariigile oma esivanemate poolt rajatud Korsi taluhoonete kompleksi Ruhnu saarel, vastav leping sõlmitakse täna.  


Kultuuriminister Laine Jänese sõnul on Dreijeri sünnitalu ainus tervikuna säilinud talukompleks Ruhnu saarel ja seetõttu tähelepanuväärne kultuuripärandi objekt. “Sajanditepikkune rootsi kultuur Eesti rannikualadel ja saartel moodustab ühe olulise lüli kogu eesti kultuuripildist,” ütles kultuuriminister.
 
Korsi talu taastamise ja haldamisega hakkab tegelema Kultuuriministeeriumi haldusalas tegutsev Saaremaa Muuseum, kelle hallata on juba Ruhnu saarel tegutsev väike muuseum. “Tegevuse elavdamine Korsi talukompleksis annab kogu Ruhnu muuseumi tegevusele märgatavalt suurema ja olulisema sisu,” kinnitas kultuuriminister Laine Jänes.
 
Korsi talu hoonestus on näide Ruhnu ennesõjaaegsest tüüpilisest talukompleksist, arhitektuurimälestisena on kompleks riikliku kaitse all 1973. aastast. Taluhooneid restaureeriti 1980. aastatel. 1990. aastate alguse omandireformi käigus tagastati Korsi talu hooned varasemale õigusjärgsele omanikule. Kultuuriministeeriumi 2009. aasta eelarveprojektis on Korsi talu renoveerimiseks planeeritud eraldada Saaremaa Muuseumile 250 000 krooni.
 
Korsi talu oma hoonetega on kirikute kõrval tähelepanuväärne kultuuripärandi objekt ja vaatamisväärsus Ruhnu saarel. Talu näol on tegemist saarel väljakujunenud rannarootsi kultuuri silmapaistva näitega, mis annab tulevastele põlvedele võimaluse tutvuda Ruhnu küla kogukondliku looduslähedase eluviisiga.
 
Kultuuriminister Laine Jänes tutvus Korsi talu seisukorraga tänavu märtsis

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed