Majanduslanguse mõju sõltub tehnopargi kvaliteedist

See, kui rängalt majanduslangus tehnopargi arengut mõjutab, sõltub eelkõige tehnopargi asukohast ning kommunikatsioonidest.

Paldiski Tehnopargi juhatuse liige Nikolai Pitšugov ütles, et languse mõju sõltub iga üksiku arenduse kvaliteedist, selle asukohast, kruntide suurusest, kommunikatsioonide olemasolust. Konkurents on tihe ning klientidel on võimalus valida.

"Langusest hoolimata ei jää majanduselu seisma ning ettevõtetel tasub tootmise planeerimisel otsida sobivaid krunte," märkis ta.

Ta lisas, et tööstuspargid annavad ettevõtetele head sünergiat, sest sellistel aladel on tootmise alustamine lihtsam ja odavam, kui kuskil "põllu peal".

Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven märkis, et Tartu linnas on nii Ravila kui ka Ropka tööstusparkides infrastruktuur rajatud ja kommunikatsioonidega liitumise võimalus krundi piiril.

"Tartu linn on valmis müüma maad mõlemas tööstuspargis, kuid Ravilas näiteks ainult tootmisega tegelevatele ettevõtetele, Ropka tööstuspargis saavad maad osta ka teiste valdkondadega tegelevad firmad," osutas ta.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Ehituse erilehed