Tartlased hakkavad Taskuga harjuma

Kui mõne aasta eest Tartu bussijaam maha lammutati ei osanud keegi aimatagi, milline massiivne hoone selle asemele kerkib. Nüüd hakatakse vaikselt harjuma, et see hoone  on moe- ja vabaaja keskus Tasku, kirjutab Grand Kinnisvara tegevjuht Marek Kerna.


Ligi miljard krooni maksma läinud Tartu südalinnas asetsev Tasku on multifunktsionaalne hoone, mis hõlmab enda alla ligi 30 rõivaid, jalatseid ning aksessuaare pakkuvat kauplust, suurt raamatu poodi ja kinokeskust. Majas on mitmeid erinevaid söögikohti.


Samuti on hoones ka 4- korruseline parkla ligi 500 autole.
Kahtlemata  tegemist on vaatamisväärsusega, sest põneva sisekujunduslahenduse, avaruse ja valgusega pole seal kokku hoitud. Ligi 42 000 ruutmeetrid pinda peaks seda ka võimaldama.


Tasku lahutamatuteks osadeks on ka Taru bussijaam, Plasku ja hotell Dorpat, mis moodustavad ühtse ansambli nimega Emajõe Ärikeskus.
Kuna sellise hoone projekteerimine ja ehitamine võtab omajagu aega ei osanud ilmselt keegi selle idee algfaasis aimatagi, et valmimisel ootab meid sisuliselt majanduskriis mispärast on väga raske  hinnata selle projekti elujõulisust.

Tasub meenutada, et Tasku vanema venna Plasku valmimisel oli ka tegemist enneolematu projektiga, mis läbis teatud puhastuskuuri arenguraskuste näol. Kaua aega võis märgata paljudel korrustel pimedust, kuid praeguseks hetkeks on tegemist väga tõsiseltvõetava büroohoonega.

Suurimaks tõmbenumbriks ilmselt saab Tartlaste seas olema Tasku 4 korrusel paiknev Lõuna– Eesti suurim kinokeskus Cinamon, kus asub 5 erineva suurusega kinosaali. Ei puudu sellelt korruselt ka kasiino.
Tasku kiituseks tuleks mainida, et tegemist on Eesti mõistes kõiki Euroopa häid kaubandustavasid järgiva hoonega.


Paraku ei saa ka mööda minna ka Tartu uuest bussijaamast, sest naljahambad on juba öelnud, et Eesti omanäolisemast bussijaamast on saanud maailma suurim R- kiosk. Tasku üks reklaamlausetest ütleb, et  Shoppamine on tervislik, kuid kas see praegusel ajal nii ka on näitab tulevik. Aeg annab arutust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed