Põlvas avatakse 60 miljonine kaubanduskeskus

Jaekaubandusettevõte Põlva Tarbijate Ühistu avab neljapäeval Põlvas uue kaubanduskeskuse - 60 miljonit krooni maksma läinud keskuses asub linna suurim supermarket ning bowlingu-saal.

Põlva Tarbijate Ühistu juhatuse esimehe Peeter Urmani sõnul on sel neljapäeval avatavas Edu Keskuses kokku 3500 ruutmeetrit kaubanduspinda ja 130 parkimiskohta. „Umbes 6500 elanikuga Põlva jaoks on tegemist kahtlemata suure investeeringuga. Ka lisanduv kaubanduspind on märkimisväärne,“ rääkis Urman.

Ta lisas, et kindlasti avardab uus keskus varasemaga võrreldes nii kohalike kui linna külastavate inimeste vaba aja veetmise võimalusi. Üheks magnetiks on kindlasti keskuse teisel korrusel asuv Eesti moodsaima sisustusega ning 550 ruutmeetril laiuv bowlingu-saal, usub Urman.

Hoone ankurrentnik on esimesel korrusel asuv 1000 ruutmeetri suurune Konsumi supermarket, mis on ühtlasi Põlva suurim toidupood. Uudne on ka Konsumi kaubavalik – eraldi koha leiavad ökotooted. Mitmete mahetootjatega on praeguseks lepingud juba sõlmitud ning tulemas on lisa. Eraldi väljapanekuid tehakse ka kohalikule ehk Lõuna-Eesti toodangule.

Edu Keskuse ehitus läks maksma 45 miljonit krooni. Superrmarketi, kohviku ja bowlingu-saali sisustamiseks investeeris Põlva Tarbijate Ühistu 15 miljonit krooni. Keskuse ehitas Põlva ehitusfirma OÜ Norten.

Põlva Tarbijate Ühistu on Põlva, Tartu ja Valga maakonnas tegutsev jaekaubandusettevõte, mis on ka Eesti Tarbijateühistute Keskühistu (ETK) liige. Ühistu eelmise aasta jaekäive oli 459 miljonit ning kasum 9 miljonit krooni. Säästukaardi omanikele arvestati ühistu kauplustes sooritatud ostude eest boonust 7,3 miljonit krooni.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed