Äripindade suurarendused toppavad

Äripindade turule jõudnud ülepakkumine avaldab mõjub ka suurarendustele – arendused aeglustuvad ja toppab müük, kirjutab tänane Äripäeva kinnisvara rubriik.


“On selge, et tuleb teha korrektiive. Hetkel on projekteerimisel kolm maja, ühe 3500 m2 maja osas käivad läbirääkimised ka kliendiga, teises 7000 m2 majas on osade huvilistega eellepped tehtud. Siis vaatame edasi, mis saab,” kommenteerib piirkonna arenduse plaane ja muutunud olukorda turul Ülemiste City juhatuse esimees Gunnar Kobin.  Tänase 45000 ruutmeetri väljaehitamiseks on kulunud umbes 700 miljonit krooni.

Arenduse 45 000 m2 valmis büroopinnast on hetkel vaba 10% ja aasta lõpuks loodetakse Kobini sõnul seda näitajat vähendada poole võrra. “Lõpp on selgelt väga kaugel mägede taga,” kommenteerib Gobin. Lisaks valmispindadele on tulekul veel umbes 400 000 m2 büroopinda. Kui mitu aastat selleks läheb, ei julge Kobini sõnul täna keegi öelda.

Lisaks arenduse pidurdumisele võtab senisest enam aega ka valmis varale omaniku või rentniku leidmine. “Müügiperioodid on pikenenud ligi kolm korda,” kommenteerib BPE Kinnisvaraeksperdi Tartu büroo arendusjuht Margus Kelk, kes vahendab pindu logistika, laomajanduse ja tootmisega tegelevatele ettevõtetele suunatud Ülenurme Tehnopargis Tartumaal. “Kuivõrd laenusaamine on raskenenud on rendihuvilisi märksa rohkem kui ostjaid.”

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed