Hobujaama tänavale rajatakse büroohoone ja maa-alune bussiterminal

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule Hobujaama tn 12 ja 14 kinnistute ning lähiala detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu.     

Detailplaneering näeb ette võimaluse rajada 2,4 ha suurusele maa-alale kaheksakorruseline eluruumidega ärihoone ning üheksakorruseline ärihoone ning bussiterminali. Planeeringuala paikneb Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis, mille hoonestamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus.

„Praegu on Hobujaama 12 ja 14 kinnistud valdavalt hoonestamata ning kasutusel busside ja autode parklana,“ ütles abilinnapea Taavi Aas. „Selline maakasutus reisisadama ja Viru keskuse vahetus läheduses on ebaotstarbekas. Parklate maa alla viimisega muutub linnakeskkond esteetilisemaks ning maa kasutamine ökonoomsemaks.“

Aasa sõnul kuulub osa detailplaneeringuga hõlmatud kinnistuist linnale, osa eraomanikele. Detailplaneeringu näol on tegemist hea näitega avaliku ja erasektori koostööst.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles OÜ PalmGrupp, eesmärgiga rajada koostöös Tallinna linnaga kruntidele äri- ja eluhoone, linnaliinibusside terminal ja parkimismaja.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Saarte Liinid otsib EHITUSE PROJEKTIJUHTI

Saarte Liinid AS

21. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Ehituse erilehed