Teadlased: mis toimus Eesti ehitusturul 5 aastat tagasi?

Ärijuhtimise magistrid Mihkel Nurm ja Kristjan Mitt kirjutavad oma magistritöös, et vertikaalne intergratsioon Eesti ehtistsektoris on see, kus suuremad ehitusfirmad lõid 2000. aastate alguses ettevõttesised elamispindade müügi ja arendamisega tegelevad üksused, vahendab Director.

Kui enne teeleti välistellijatele hoonete ehitamisega, siis 2003-2004 asuti suure nõudluse tõttu elamispindu ise arendama. Samuti hakkasid ettevõtted ise oma toodangut müüma ja klientidega otse suhtlema. Varem kasutati selleks vettevõtteväliseid maaklereid.

Selle muutusega kaasnes ühelt poolt suurem kasum, kuna ei pidanud enam vahendustastusid maksma. Siiski tuleb olulisemaks pidada ligipääsu vahetule informatsioonile võimalik klientide soovide kohta ja kiiremat informatsiooni liikumist ideest teostuseni. Just viimane on edu aluseks majanduslanguse tingimustes.

Eesti Ehituse kontsern on kasvatanud peamiselt tütarettevõtete grupi laiendamise teel. Kui 1998. aasta alguses kuulus gruppi peale emaettevõtte veel üks firma, siis tänaseks on grupp kasvanud rohkem kui kümne ettevõttega kontserniks. See on tegev kolmel turul: Eesti, Leedu ja Ukraina.

Merko Ehituse kontserni kasvus on erinevalt Eesti Ehitusest olnud suur osa emaettevõtte tegevuse laindemisel. Kontsern tegutseb kolmel turul: Eesti, Läti ja Leedu.

Koger&Partnerid on aktiivselt tegelenud kontserni tegevusulatuse lainendamisega. Kontsern on tegev Eestis, Lätis ja Bulgaarias.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed