Rotermanni kvartalis avati uus hoone

Tallinna südalinn on taas kahe hoone võrra rikkam. Sajandivanune Rotermanni jahuladu - Vana Jahuladu - on saanud värske kuue ning unikaalse naabri Uue Jahulao näol.

1829. aastal alguse saanud Rotermanni tööstuskvartal elab läbi uuestisündi. Ajaloolised paekivihooned renoveeritakse ja seotakse kvaliteetse kaasaegse arhitektuuriga. 

Rotermanni kvartalile iseloomulikult on vastvalminud hooned eripärased. Nii näiteks on Uue Jahulao fassaad kaetud cor-ten terasplaadiga, mis jätab majast muutuva ilme – tänu ilmastikuoludele oksüdeerub see oranžiks. Lisaks tõmbavad tähelepanu suured aknad, mis avanevad Rotermanni linnaväljakule – tulevasele kvartali tuiksoonele. Vastvalminud majade boonuseks on samuti võimalus liftiga maa-alusest parklast otse büroosse sõita.

Esimesel korrusel on kaubandus- ning üleval büroopinnad. Omanäolisi äri- ja büroopindu saab üürida suurusvahemikus 50 kuni 960 ruutmeetrit.

Vastvalminud majadesse tuleb elu sisse juba novembri alguses. Nimelt on Tallinn Fashion Week valinud Uue ja Vana Jahulao oma ürituste toimumiskohaks: 1.- 8. novembrini leiavad seal aset eesti tippmoeloojate näitused ja show.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

NORDIC HOUSES KT OÜ otsib PROJEKTEERIJA-TEHNIKUT JA INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

23. august 2018

EVOPIPES otsib MÜÜGIINSENERI

Evopipes

28. august 2018

Ehituse erilehed