VKG Energia lisab elektritootmisvõimsusi

Oktoobri alguses algasid VKG Energia OÜ-s ehitustööd uue turboagregaadi paigaldamiseks. Ehitustööde käigus  paigaldatakse uus 27 MW võimsusega auruturbiin, elektrigeneraator ja gradiir.

Uue turboagregaadi auruturbiin on valmistatud Venemaal Kaluuga Turbiinitehases, elektrigeneraator Venemaa Lõsva tehases „Privod“ ja gradiir Hiinas Harbini turbiinitehases. Seadme ehituse ja paigalduse projekti tegi Läti firma A/S Siltumelektroprojekts. Ehitustööde peatöövõtjaks on OÜ Ferdmaster. Kogu projekti maksumuseks on üle 200 miljoni krooni. Projekti lõpptähtajaks on planeeritud järgmise aasta september.

VKG Energia OÜ juhataja Andres Veske: „Hetkel on VKG Energias installeeritud elektritootmisvõimsusi 47 MW. Sellega oleme juba täna Eesti suuruselt teine elektritootja. Kahjuks on suur osa seadmetest vananenud ning ebaefektiivsed. Uus turboagregaat soetatigi selleks, et suurendada soojus- ja elektrienergia koostootmise osakaalu ning parandada efektiivsust ja töökindlust.“

Viru Keemia Grupp AS juhatuse esimees Janek Parkman: „VKG hinnangul peavad Eesti elektritarbijaid seisma lähitulevikus silmitsi elektrienergia defitsiidiga. Elektrienergia hinnatõusust olulisemgi küsimus on elektri kättesaadavus ning kehtima hakkab „päästku ennast kes suudab“ reegel. Seetõttu tulebki VKG-l ja ka teistel energiamahukatel ettevõtetel juba täna otsida võimalusi oma energiavajaduse katmiseks.“

VKG Energia OÜ on Viru Keemia Grupp AS-le kuuluv soojus- ja elektrienergiat tootev ettevõte. Ettevõtte koosseisu kuulub 2 soojuselektrijaama ja kaugküttevõrk. Ettevõttes töötab 179 inimest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed