Uusi arendusprojekte planeeritakse jooksvalt

„Planeeritakse aga ei alustata,“ ütles ehitusuudised.net-le uute arendusprojektide kohta Amando Kinnisvara juhatuse liige Tambet Mägi.

Tema arvates on kulude kokkutõmbamiseks täna küll tagumine aeg. „Pigem oleks seda olnud vaja teha 2008 alguses, paljud tegidki nii,“ märkis ta. Turu põhja ennustamine on Mägi sõnul natuke tänamatu töö. Eriti täna. Muutujaid on liiga palju. „Peamiseks ennustamatuks muutujaks on olnud kahe Rootsi päritolu pangafiliaali krediidipoliitika. Ehk, kui enne võistelesid nad selles, kes rohkem suvalistele inimestele ja firmadele laene jõuab välja jagada, siis täna võisteldakse laenude sissekasserimises,“ märkis kinnisvaraärimees.
Mägi kritiseeris ka valitsuse tegevust: „Ja loomulikult see koalitsiooni pullitegemine maksudega. Tõstame, ei tõsta. Tulemuseks on siin tarbijate ebakindlus tuleviku suhtes, ehk siis kõikvõimalikud ostud lükatakse tulevikku.“
Ta lisas, et uusi arendusi ei ole peale tulunud praktiliselt aasta jooksul, müüakse laos olevat. Seda praeguse tempo juures on umbes veel aastaks. Siis on näha, mis edasi saab.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed