Kommentaar: arendajad võtke aeg maha

Talu Management Group juht Mait Talu ütles ehitusuudised.net-le, et uusi arendusprojekte saab hakata planeerima siis, kui hakkab selguma millega meie riigis ja maailmas tegeleda on kasulik, milline tootmine, millised laopinnad, millised ärikeskused.

Talu arvas, et vana klassikalisel kujul kinnisvara arendus: tehas, terminal, ladu, kaubanduskeskus ei ole tulevikus nõutav, sest tulevad uued kontseptsioonid madala energiakuluga ja infotehnoloogia, kiiret arengut nähes ka teistmoodi lahendustega. „Arvan, et kinnisvaraarendajad peaksid aja maha võtma, võimalusel vabastama ennast eelmisest koormast ja mõtlema, reisima, lugema, puhkama, vaidlema, õppima ja siis pakkuma uued võimalikud arendusvariandid aruteluks välja,“ märkis ta.
Vanad majandusteooriad ei kõlba tänapäeva majanduse funktsioneerimise kindlustamiseks, tuleb luua uued teooriad. Meil on noor riik ja me oskame teha palju tööd, osutas ta.
„Isiklikult arvan, et põhjani on veel pikk tee, sinna peaksime jõudma siis, kui varasemalt soovitud omafinantseeringu osa 30% saabki objekti hinnaks,“ märkis ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Ehituse erilehed