Kinnisvara sundmüügid Saaremaal jooksevad liiva

Hoolimata suurest hindade langetamisest
Saaremaa kinnisvaraturg sisuliselt seisab ja ka kohtutäituritel ei õnnestu müüa
finantsasutustele laenude tagatiseks antud kinnisvara.

Kuressaare kohtutäitur Svetlana Põld ütles Oma Saarele, et praegu on täiesti võimatu müüa ükskõik millist kinnisvara, olgu see siis odav või kallis, hea või halb. “Mis veel aasta aega tagasi oleks läinud müügiks, seda on täna seda ka mitmel kordusenampakkumisel võimatu müüa,” rääkis Põld. “Seetõttu on nõudeid ikka väga raske täita.”

Täitur nentis, et muidugi ei saa täitemenetluses hindu lõpmatult alla lasta, sest kinnisvara müügist peaks katma panga või muu laenu andnud firma nõude. Põllu hinnangul on üheks põhjuseks, miks isegi suhteliselt odavat kinnisvara ei osteta, pankade karmistunud laenutingimused.

“Ei ole kellelegi üllatus, et suuremad pangad on oma laenukraanid kinni keeranud ning inimesed ei saa laenu isegi juhul, kui on suur soov endale uut kodu soetada ning aasta tagasi oleks ta laenu saamise tingimustele vastanud,” kommenteeris A&A Kinnisvara Kuressaare esinduse juht Anli Alliksoon.

Svetlana Põld sõnas, et halbade laenude tagajärjel tuleb Saaremaal kinnisvara sundmüüki veel küllaga, kuid kas buum jõuab kätte poole aasta või aasta pärast, on raske hinnata.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed