Helmik: arendajad on vabanendud ballastpersonalist

OÜ Kapitali Grupp juht Einar Helmik kirjutab ehitusuudised.net-is: arendajad on kindlasti juba kulud ära kärpinud ja ballastpersonalist vabanenud, järel on ainult strateegilised isikud.

Objektide müümise koha pealt: torm on merel mööda läinud ja võib rahulikult aerutades sobilikku sadamasse sõita.

Ostusoove, mille kaudu soovitakse omandada enda ettevõtluse tarbeks (v.a. üüritulu saamiseks kinnisvarasse investeerijad) võib ühe käe näppudel üles lugeda. Põhjuseks pangad kes ei väljasta laene, majanduse jahtumine. Üüriobjektide soovijate hulk on seevastu stabiilne. Toimuvad ekspordi ja IT-ga tegelevateettevõtete laienemised. Nende jaoks uuete ruumide saamiseks parim aeg, sobilike ruumide osas on tekkinud valik, lepingutingimused on muutumas paindlikumaks.

Kinnisvara arendaja tegeleb oma tööga sõltumata turu olukorrast on see põhi või tipp. Kindlasti tasub praegu alustada uute projektide planeerimisega kui vahendeid jagub. Täna on aeg heade ostude tegemiseks ning plaanide lihvimiseks. Eesti arendaja on saanud kinnisvara turu tõusu ajal oma tegevusest häid marginaale ja seetõttu hoitakse silmad mujal maailmas olevate võimaluste osas lahti. Kuna arendaja ei ole mingi tehas või masin, vaid pigem on tegemist aju või visionääriga siis on küsimus selles kui paljud neist jäävad seda tööd tegema siia, Eestisse. Praeguses majandusolukorras väheneb meil arendajate hulk kindlasti oluliselt. Riik ja kohalikud omavalitsused peavad tegema kõik, et olla atraktiivsed arendajatele kes siin elu edasi viivad- raha ei tunnista riigi piire.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed