Mille järgi valida korterelamu arendamiseks krunti?

Rotermann Eesti tegevjuht Mart Saa kirjutab, et enne korterelamu rajamist on vaja selgeks teha nõudlus vastavas piirkonnas.

Tänasel, passiivselt korteriturul, on enne projektiga alustamist esmatähtis selgeks teha, millises piirkonnas on nõudlusel tulevikus kõige suurem potentsiaal ning kus pakkumine on ebapiisav ning detailplaneeringutega kinnitatud arendusprojekte kõige vähem tulemas.

Vaadates pakutavaid uusi projekte Tallinna erinevates linnaosades võib väita, et kõige väiksem uute elamispindade pakkumine on hetkel Nõmme ning Kristiine linnaosades. Paljude arendajate lemmikuks kujunenud kesklinnast, kus hetkel pakutakse ca 11 projekti, on eelpool nimetatud piirkondades pakkumine oluliselt väiksem ning seega võib eeldata, et nõudlus tekib enne pigem nendes linnaosades. Samas peaks veel uurima, kui palju uusi detailplaneeringuid on Kristiines ja Nõmmel kinnitatud, kuhu saab kortermaju rajada.


Samuti tuleks selgitada parkimiskohtade võimalikkus ning arv, et aina enam autodest täituvas Eestis oleks ostuvõimelisel elanikkonnal ka auto turvaliseks parkimiseks tingimused loodud.
Lisaks arvatavale vähesele tuleviku pakkumise mahule on asukoha määramisel oluline ka toimiv elukeskkond . Siin mängib olulist rolli nii infrastruktuur, kui ka ümbruskond looduslikus mõttes. Just eelpool nimetatud linnaosad on hinnatud tänu oma toimivale transpordi liiklusele, kaubandusvõrkudele, koolidele, lasteaedadele ja kõrghaljastusele.
Kui projekti asukoht ei ole eelnevalt piisavalt läbi analüüsitud ega valitud turu nõudlusele vastavalt, ei ole sel projektil ka suurt edu oodata.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed