Ehituses eelistab Swedbank finantseerida uute turgude hõivamist

Swedbanki ettevõtete panganduse tegevdirektor Eestis Artjom Sokolov ütles ehitusuudised.net-le, et finantseerivad arendusprojekte, mis on seotud uutele turgudele sisenemisega.


Vastuseks ehitusuudised.net küsimusele kas ja millisel juhul üldse on pank nõus praegu alustavat uusarendust finantseerima ütles Sokolov, et toetavad tugevalt sellised projekte, mis on seotud uutele turgudele sisenemise või ettevõtte sisemise efektiivsuse tõstmisega.


„Kinnisvaraarenduses oleme täna võtnud pigem konservatiivse hoiaku, kuid kindlasti ei tähenda see, et kinnisvaraprojekte üldse ei finantseerita. Kui kinnisvaraarendus on ettevõtte põhitegevus ja investeeringuid juhitakse kompetentselt, on sektori projektid meile huvipakkuvad. Võtmesõnaks on tugev äriplaan ja kindel rahavoog. Kinnisvaraprojekti finantseerimise eeldusteks on ka hea asukoht ja läbimõeldud kontseptsioon,“ märkis ta.


Ta lisas, et vaatamata korterite hinna langusele ja üldisele väga madalale aktiivsusele selles sektoris, on nad jätkuvalt valmis elukondliku kinnisvara arendust finantseerima, kuid äriplaani märksõnadeks peavad lisaks olema kontseptsiooni tugev eristumine ja arendaja rahaline võime projekti pikemalt müüma.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed