Kaubamaja rajab Viljandisse linna suurima ostukeskuse

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS rajab
Viljandi kesklinna ligikaudu 25 000m² pindalaga kaubanduskeskuse,
misavatakse 2011. aastal. Keskuse arhitektuurivõistlus viiakse
läbikoostöös Viljandi linnaga.

Kaubanduskeskuse parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks viiakse läbi arhitektuurivõistlus koostöös Viljandi linnaga, teatas ettevõte. „On väga hea, et aastaid tegevusetult seisnud kinnistul hakatakse tegutsema – Viljandi jaoks on olulised igasugused uued investeeringud,“ lausus Viljandi linnapea Kalle Jents.

„Loodame, et uus keskus tuleb arhitektuurselt huvitav ning kesklinna sobilik – teeme parima lahenduse leidmiseks kahtlemata koostööd. Kesklinna kvartalis on toimumas suured muudatused: ühelt poolt on käimas Turu kvartali detailplaneering, teiselt poolt lammutatakse vana vangla ning ka kõnealune Uku tn 1a krunt saavad uue näo. Linnale on väga oluline, et kesklinna piirkonda tekiks terviklik kaubandus- ja vaba aja veetmise ala.“

„Viljandis puudub siiani moodne ning tänapäevane laia kaubavalikuga ostukeskus – kuid 2011. aastaks rajame selle täiesti linna südamesse,“ lausus Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASi juhataja Peeter Kütt.

Peeter Küti sõnul on kaubandus- ja vaba aja keskusest olemas esialgne kavand. „Korraldame arhitektuurikonkursi, et leida olemasolevale esialgsele visioonile keskusest ka parim arhitektuuriline ning linnapilti sobiv lahendus.Loome keskusest mõnusa ning hubase kogunemis- ja kohtumiskoha,“ sõnas Peeter Kütt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed