Kommentaar: Merko ütles välja tõe

Eile aripaev.ee-s ilmunud uudist „Merko:
lähitulevikus näeme pankrotte“ kommenteerides ütles 1Partner kinnisvara
arendusjuht Ragnar Everest, et pankrotid ei tule mitte lähitulevikus, nagu
ennustas Merko, vaid on juba kohal.

Järgneb Ragnar Everesti kommentaar.

"Suheldes otseselt paljude arendajatega võib öelda, et paljudel on pankrot vaid vormistamise küsimus. 2009. aasta tuleb veelgi raskem ning avalikkuse ette jõuavad ka pikemat aega vindunud asjad.

Raskest ajast tulevad välja vaid väga efektiivsed ja kiirelt ning otsustavalt reageerinud ettevõtted. Oleme paari buumiaasta jooksul ära harjunud hea eluga ja ei kujutagi ette, kuidas peaks vahel ületunnitööd tegema. Tundus, et vahepeal Eesti juba tõesti banaanistus–elus läbilöömiseks ja rikkaks saamiseks ei pidanud muud tegema, kui istuma, suu lahti, ja banaan kukkus suhu. Paljudele toodi töö ja kasum lauale ja maei räägi siinkohal puhtalt arendajatest, vaid ka ehitajatest.

Täna ei tahaks rohkem hala kuulata, pigem ootaks konkreetseid plaane, kuidas edasi liikuda. Eriti riigi poolt."

ASi Merko Ehitus juhatuse liige Alar Lagus ütles eile, et lähitulevikus on oodata nõrgemate ettevõtete pankrotilainet. „Nõudluse vähenemine ning konkurentsi tihenemine on viinud teenuste hinnad tasemele, kust nende edasine alanemine ohustab ehitusettevõtete jätkusuutlikkust. Baltikumi tööjõuturu tihe seotus Euroopa Liidu tööjõuturuga, ehitussektori sisendite suur sõltuvus maailmaturu hindadest seab selged piirangud ehitushindade edasisele langusele. Tõenäoliselt näeme lähitulevikus finantsiliselt nõrgemate ja vähem efektiivsete ettevõtete pankrotte.“

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed