Arco Vara Tivoli projekt venib

Arco Varateatas börsile, et seoses
Tallinnas asuva nn Tivoli projekti (Narva mnt 67) kohtuvaidlusega peatati
detailplaneeringu rakendamine.

Börsiteates seisab:

Arco Vara informeerib aktsionäre, et Tallinna Ringkonnakohus jättis 11. augusti määrusega jõusse Tallinna Halduskohtu otsuse, mis peatab esialgse õiguskaitse korras Tallinna Linnavolikogu poolt kehtestatud nn Tivoli projekti (Narva mnt 67) detailplaneeringu rakendamise. Esialgse õiguskaitse rakendamise otsus edasikaebamisele ei kuulu.

Tallinna Linnavolikogu otsuse on vaidlustanud Tivoli projekti kinnistuga piirneva elurajooni korteriomanik. Kohtuasja sisuks on kaebaja väide, et detailplaneeringus ette nähtud 780 parkimiskohta ei ole kooskõlas Tallinna parkimise korraldamise arengukavaga aastateks 2006-2014, mille kohaselt peaks parkimiskohti olema vähemalt 907. Samuti väidab ta, et volikogu otsuses ei motiveerita piisavalt asjaolu, miks peetakse vajalikuks piirkonna üldplaneeringu muutmist ning miks jäeti keskkonnamõju hindamise algatamise vajalikkus kaalumata.

Arco Vara on menetlusse kaasatud kolmanda isikuna. „Arvestades Arco Vara poolt valitud pikka perspektiivi kinnistu arendamisel, peame tõenäoliseks vaidluse jõudmist detailplaneeringu rakendamist võimaldava tulemuseni," ütles Arco Vara juhatuse esimees Aare Tammemäe. Arco Vara teavitab aktsionäre eraisiku ja Tallinna Linnavolikogu vahelise kohtuvaidluse edasisest käigust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed