City24: müügihinnaga vassimine eksitab klienti

City24 juht Marko Veerberk ütles
aripaev.ee-le, et kinnisvaraportaal peab müügihinnaga vassimist klientide
eksitamiseks.

"Loomulikult ei pea me vale müügihinna kuvamist õigeks. See on klientide eksitamine," ütles Veerberk. Tema sõnul on hind üks kinnisvaratehingu olulisemaid parameetreid. "Olete kindlasti nõus, et kinnisvara otsimisel huvitab inimest kõige rohkem asukoht, hind ning kuidas objekt välja näeb ehk siis pildid," lisas Veerberk.

Kui City24 aastaid tagasi tegevust alustas, oli müügipakkumistes hinna avaldamata jätmine väga levinud praktika, meenutas Veerberk.

"Samas ei muuda see tegelikkuses ju kliendi ostujõudu. Ikka otsitakse objekte teatud hinnavahemikus ning teatud piirkonnas. Ei usu ka seda, et müüja ei tea, palju objekt maksab, või et esialgsest hinnast oleks võimalik pool alla kaubelda," arutles City24 juht ja päris,"miks mitte siis juba see hind kohe lisada, et klient saaks keskenduda tõepoolest nendele objektidele, mis talle sobivad?"

Veerberk ütles, et kuulutuse sisestamisel kohustuslikuks muudetud hind võimaldab eluaset otsida hinnavahemiku järgi. "Kuna väga palju otsinguid tehakse just hinnavahemiku ning asukoha järgi, siis lihtsalt ilma hinnata objekte selliste päringute tulemustes ei kuvata - see aga ei ole kasulik ei müüjale ega ka ostjale," rääkis ta.

Kui City24 hinnainfo nõudmisest loobuks, ei tähendaks see, etkeegi enam hinda ei avaldaks. "Usun, et suurem osa meie kinnisvaraturust on siiski samal arvamusel, et hind on kliendi jaoks oluline info ning seda tuleks ka objekti juures kuvada. Küll aga võib ilma hinnata objektide arv mõnevõrra suureneda, kui hinna lisamine kohustuslik poleks. Arvan, et see poleks ostjatele hea," kommenteeris Veerberk.

Veerberk lisas, et YIT Ehituse Kadaka tee 137 müügikuulutustest jäi pakkumise hind välja tehnilise vea tõttu. Praeguseks on automaatselt saadetavaid andmeid puudutav tehniline viga parandatud jaalates juulist müüki tulnud objektidel hindilusti näha.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed