1Partner: jahtuv majandus soosib üürimist

1Partner Kinnisvara hindamisgrupi juht
Kaur-Kaspar Kulli rääkis Tallinna ja Harjumaa kinnisvaraturu ülevaates, et
büroopindade turul on märgata suurenenud huvi just üürimise vastu, kuna jahtuv
majandus teeb fikseeritud kohustuste võtmisel ettevaatlikuks.

Üldiselt on büroopindade turul pakkumine suurenenud nii müügi- kui rendipindade osas. Karmistunud laenupoliitika on tekitanud arendajate jaoks keerulise olukorra, rääkis Kulli.

1Partneri hinnangul eelistavad arendajad endiselt suurema pinna üürijaid ja üüritaseme soodustus ootab vaid vähemalt ühe korruse üürinud kliente. Uue büroo hinnatase on äärelinnas 160- 200 kr/m², kesklinnas 230-300 kr/m². Ülepakkumise olukorras on tekkimas tugev surve uute büroohoonete üüri- ja müügihindadele.

Äri- ja tootmismaade turul ei ole enne järgmist majanduskasvu kiirenemisperioodi olulist aktiviseerumist oodata. 2008. aasta alguses on müüdud üksikud hoonestamata äri- ja tootmismaad, selle peamiseks põhjuseks on karmistunud laenutingimused.

Õnnelikel kaubanduskeskustel läheb endiselt hästi ja vakantsed pinnad peaaegu puuduvad. Vaatamata jaekaubanduse mahu vähenemisele on nõudlus kaubanduspindade järele endiselt kõrge.

Vastavalt majandusolukorrale praegu ja lähitulevikus prognoosib 1Partner kinnisvara sissetulekute pidurdumist, mis jaekaubanduse vastu huvi vähendab ning senisest kiiremini vahetuvad kaubanduskeskuste üürnikud. Hinnataseme osas langustrendi ette näha ei ole.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed