Riigikohus peab otsustama pühapaiga saatuse

Neljapäeval arutab Riigikohus avalikul
istungil Rapla maakonnas Kehtna vallas asuva loodusliku pühapaiga Paluküla
Hiiemäe saatust, teatas Maavalla koda.

Tallinna Ringkonnakohtu eelmise aasta 04.10. otsuse on Riigikohtus vaidlustanud nii Kehtna Vallavolikogu, kes soovib Paluküla Hiiemäele ja selle kõrvale ehitada suurejoonelise puhke- ja spordikeskuse, kui ka kohalikud elanikud, kes soovivad kaitsta hiiepaiga rahu ning kultuuri- ja loodusväärtusi.

Tallinna Ringkonnakohus tühistas Kehtna Vallavolikogu 21. septembri 2004.a otsuse puhkamiseks vajalikud hoonete ja abihoonete ehitamise osas. Lubatuks jäid aga hiiemäe nõlvale rajatavad suusatõstukid ja kunstlumetorustikud.

Ei keskkonnateenistus ega ka mitte Muinsuskaitseamet pole seni Kõnnumaa maastikukaitsealal asuva Hiiemäe kaitseks mõjuvaid samme astunud. Muinsuskaitseameti arheoloogiamälestiste vaneminspektor Ants Kraut on senistel avalikel koosolekutel hoopis õigustanud puhkekeskuse ehitamist.

Paluküla hiiemägi on Harjumaa üks tähtsamaid looduslikke pühapaiku. Nii arheoloogiline kui folkloristlik eksperiis on kinnitanud, et tegemist on olulise ja väärtusliku kultuurimälestisega, mida kavandatav keskus kindlasti kahjustaks.

07.05. andis Maavalla koja vanem Ahto Kaasik Kultuuriminister Laine Jänesele üle pöördumise 5268 allkirjaga, kus nõutakse pühapaikade rahu häirivate planeeringute kohest peatamist ja hiite tõhusat kaitsmist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed