Britid sulevad iga nädal 150 maaklerfirmat

Laenukriisi tõttu on Suurbritannias selle
aasta jooksul tegevuse lõpetanud juba kuni 1000 maaklerfirmat ja olukord muutub
aina hullemaks.

Tõsises hädas on ka kolimisfirmad, mis on sel aastal mullusega võrreldes käivet kaotanud umbes 40%. Turg on väidetavalt sama halvas või isegi hullemas seisus kui aastatel 1989–1990, kirjutab The Telegraph.

Aasta algusega on kinnisvaravahenduses töö kaotanud umbes 4000 inimest. Maaklerfirmade arv on kukkunud umbes 13 000-lt 12 000-le ja tööd on lõpetamas järjest enam sektori ettevõtteid. Praegu paneb iga nädal uksed lõplikult kinni umbes 150 kontorit.

Viimase aasta jooksul on laenutaotluste arv riigis langenud 44%. See on madalaim tase 15 aasta jooksul, mil Briti keskpank Bank of England sellist näitajat jälginud on.

„Paradoksaalne on see, et puudust ei ole inimestest, kes tahaks kolida. Ilma laenuta aga lihtsalt ei saa seda teha,“ ütles organisatsiooni National Association of Estate Agents Peter Bolton King.

Ainsa lahendusena näeb King seda, kui pangad ja ehitusettevõtted oma laenutingimusi lõdvendaksid, et inimesed saaksid jälle raha laenata. Alles pärast seda hakkaks eluasemeturg taas liikuma.

Enamik Briti laenuandjatest nõuab praegu kodu ostmisel 10protsendist sissemakset. Keskmise esimese kodu ostmiseks on seega vaja umbes poolt miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed