Pangad pidurdavad Läti kinnisvaraturgu

Kuuldused, etpangad paiskavad Läti
kinnisvaraturul odavmüüki sundvõõrandatud korterid, ei
mõjukinnisvaraturule teps mitte virgutavalt.

Kinnisvaraekspertide hinnangu pidurdavad kuuldused sellest, et pangad võivad turule paisatahunniku odavate hindadega sundvõõrandatud kortereid, Läti kinnisvaraturgu veelgi, vahendas BizNews.lv.

Praegu valitseb Läti kinnisvaraturul äraootav seisukoht. Potentsiaalsed ostjad ootavad kinnisvarahindade langemist. Spetsialistide sõnul ei pruugi soodsat kinnisvara noolivad ostjad seda aega ära oodata. „Need, kes omal ajal ostsid kaks korterit, lootes, et ühe müügiga teenitakse arvestatavat kasumit, on nüüdseks täbaras situatsioonis,“ rääkis ekspert, lisades, et müügisoovi korral läheks kinnisvara kaubaks juhul, kui seda pakutakse alla turuväärtuse.

„Kõige hullem, mida praegu teha saab, on võtta uut laenu, et olemasolevat tagasi maksta. Kui krediidiregister oleks kättesaadav mitte ainult pankadele, vaid kõikidele laenu pakkuvatele ettevõtetele, oleks eespool mainitud situatsioon välditav. Praegu saab finantsasutus teada kliendi plaanidest tasuda näiteks eluasemelaenu tarbimislaenuga juhul, kui laenusoovija seda ise ütleb,“ rääkis GE Money juhatuse liige Viktor Toropov.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2017

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Lemminkäinen otsib TEEDEEHITUSE PROJEKTIJUHTI

Finesta Baltic OÜ

30. detsember 2017

Ehituse erilehed