Kuressaare saatis Maxima poeprojekti tagasi

Kuressaare linnavalitsus saatis
projekteerijale täiustamiseks tagasi Tallinna tänavale rajatava Maxima
kaubanduskeskuse projekti.

Kuressaare linnaarhitekti kohusetäitja Tuuli Org märkis arhitektuuribüroole FP OÜ saadetud kirjas, et Maxima kaubanduskeskuse projektlahendus tuleb viia vastavusse detailplaneeringuga, kirjutas Meie Maa.

“Suurem osa projektist on küll detailplaneeringu järgi tehtud, kuid siit-sealt on vaja projekti siiski muuta,” selgitas Tuuli Org. “Üldiselt on maja suurus vastavuses detailplaneeringuga, isegi pisut väiksem. Mitmed märkused, mis seal kirjas, on tavapärased iga projekti puhul, alati on kõigis projektides puudujääke.”

Tuuli Org sõnas, et lootis arhitektuurselt siiski paremat maja. “Praegusel ajal ei pakuta enam plekk-kasti, need olgu ikka kuskil linna ääres, tööstusmaal,” viitas ta.

Kuna Maxima keskus jääb linna peatänava äärde, viitab detailplaneering kõrgendatud nõuetele hoone arhitektuuri osas. Seetõttu on projekteerijale saadetud märgukirja põhipunkt, et piirkonnas ei sobi kasutada tööstuspiirkonnale omast plekkmaterjali tüüpilise tootmishoone rütmiga. Seetõttu soovitab linnavalitsus projekteerijal leida elurajooni sobivamaid viimistlusmaterjale ja hoonet vääristavaid arhitektuurseid kujundusnüansse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Ehituse erilehed