Riigi Kinnisvara kasvatas aastaga puhaskasumit ligi 24 miljonit

Täna kogunenud Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS)
nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2007. aasta majandustulemused, teatas
ettevõte.

Ettevõtte puhaskasum suurenes 23,9 miljonit krooni ja oli aruandeaastal 66,9 miljonit krooni võrreldes 2006. aasta 42,2 miljoni krooniga. Ärikasum oli 2007. aastal 77,8 miljonit krooni, suurenedes aastaga 39,7 miljonit krooni.

Ettevõtte 2007. aasta müügitulu oli 218,1 miljonit krooni, ehk 16% rohkem kui 2006. aastal. Sealhulgas kasvas üüritulu aastaga 40,1 miljoni krooni võrra 183,2 miljoni kroonini.

Avaliku sektori asutuste töötingimuste parandamiseks investeeriti möödunud aastal kokku 1,238 miljardit krooni, mis on sama palju, kui kõikidel eelnevatel tegutsemisaastatel kokku.

RKAS-i nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul on ettevõte teinud möödunud aastal head tööd ning andnud märkimisväärse panuse riigi kinnisvara korrastamisel. „Ühtlasi tuleb mõista, et Statistikaameti otsus arvestada RKAS valitsussektori tasakaaluarvestusse ei sõltunud vähimalgi määral ettevõtte tegevusest. RKAS-i on oma igapäevases majandustegevuses teinud head tööd,” rõhutas Rõivas.

„Mis puudutab aga ettevõtte käesoleva- ja järgmiste aastate arendusprojekte, siis vaadatakse need koos ministeeriumidega kujunenud olukorras üle. Vajadusel seniseid plaane vastavalt riigi võimalustele ja vajadustele korrigeeritakse,” lisas Rõivas.

RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,4 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed