Kohus ei lubanud Kuldala lasteaia asemele kortermaja

Ringkonnakohus jättis täna jõusse
halduskohtuotsuse, mis keelas Koger Kinnisvaral Kuldala elurajooni
planeeritud lasteaed täiendava kortermajaga asendada.

Vaidlus käibKuldala tee 11 kinnistu ümber, kuhu elurajooni arendaja Koger Kinnisvara lubas esialgu lasteaia püstitada. Vaid mõni kuu pärast detailplaneeringu kinnitamist palus kinnisvaraarendaja Rae vallavalitsusel esialgseid plaane pisut muuta.

Rae vallavalitsus lubaski. Harju maavanem sellega nõusse ei jäänud ja süüdistas vallavalitsust planeerimisseaduse ning ehitusseaduserikkumises. Koger Kinnisvara sõdis kõigest jõust loa tühistamise vastu, kuna kortermaja ehitus juba käis.

"Puudub avalik huvi, mille kaitseks oleks vajalik või üldse lubatav muuta kolmandale isikule (Koger Kinnisvarale - toim) antud ehitusluba. Piirkonna elanikud ei ole ehitustegevust vaidlustanud, mis näitab, et avalik huvi haldusaktide tühistamiseks puudub," vahendas ringkonnakohus selgitusi.

Halduskohtuhinnangul oleks lasteaiast loobunudKoger Kinnisvara pidanud tellima uue detailplaneeringu. Et ehitusprojekt ei vastanud aga detailplaneeringule, ei tohtinud Rae vallavalitsus ehitusluba välja anda.

Kohus tühistas korterelamu ehitusloa hoiatuseks teistele ehitajatele ja kohalikele omavalitsustele. Kohus märkis, et maja seadustamiseks tuleb koostada kogu Kuldala elurajoonile uus detailplaneering. Kui seda kehtestada ei õnnestu, peab Koger Kinnisvara maja ümber ehitama või lammutama.

Ringkonnakohtu otsust saab vaidlustada 30 päeva.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed