Suur talukompleks nõuab mahukaid investeeringuid

Suured ainulaadsed talukompleksid võivad
teis küll väga hea tunde tekitada, kuid kindlasti peab arvestama üsna mahukate
investeeringutega, kirjutas Uus Maa Kinnisvarabüroo maade ja majade konsultant
Kai Kullik tänases Äripäevas.

Mida suurem majapidamine, seda suuremad on ka kulutused renoveerimistöödele, seepärast tuleks ainult suvekoduks otsitava talumaja ja seda ümbritseva krundi suuruse üle põhjalikult aru pidada.

Kullikisõnul on Harjumaal üsna raske suurt, üle 10 ha talumajapidamist leida, kuna paljud endiste talude omanikud või nende järeltulijad on juba maatükist osa ära müünud.

Kõigepealt peaks endale selgeks tegema põhimõtte, mille alusel oma otsingut alustate - kas olete huvitatud kindlast piirkonnast või on teile oluline maatüki suurus, kas otsite vana rehielamu-tüüpi maja või lähtute kindlast rahanumbrist, kirjutas Kullik.

On ka maamajapidamisi, kus Eestisse saabunud ehitusbuumi tõukel on üritatud uute materjalidega majale värskem ilme anda. Pahatihti on aga materjale oskamatult kasutades tehtud majale karuteene. Seepärast on vana maja soetamisel ostjale olulisem maja hea potentsiaal mitte tema korralik välisilme.

Loomulikult ka hea juurdepääs ja kiire ühendustee lähima suurema keskusega. Näiteks sobiv kaugus Tallinnast on ostjate jaoks aastatega üha vähem tähtsust omamas. Piirkauguseks võib pakkuda ca 80-100 kilomeetrit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed