Pärnu on kolmapäeval valmis Delfine lammutuseks

Pärnu linn on valmis kolmapäeval kell 9.00
lammutama Delfine hotelli ebaseadusliku osa, enne oodatakse veel kohtu
seisukohta.

Pärnu linnavalitsus ootas möödunud reedeni Delfine hotelli uuelt omanikult allkirja kokkuleppele, millega OÜ Bluewater oleks võtnud kohustuse hotelli ebaseaduslik osa lammutada, allkirja ei tulnud ning linn on lammutajatega lepingu sõlminud.

OÜ Bluewater omaniku Heldur Allesega kokkulepet ei saavutatud. Reedel jõudis linnavalitsusse Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja kiri, milles OÜ Bluewater oli esitanud halduskaebuse Pärnu linnavalitsuse haldusakti sundtäitmise keelamiseks, teatas Pärnu linnavalitsus.

Tehniliselt on linnavalitsus lammutustöödeks valmis. Täna allkirjastatakse leping lammutajatega ja linn ootab kohtu seisukohta õiguskaitse rakendamise osas ning on valmis lammutustöödega alustama kolmapäeva hommikul kell 9.00.

21. jaanuaril 2008 omandas OÜ Bluewater hotelli eelmiselt omanikult, AS Pärnalt, Pärnus Supeluse 22 asuva ebaseadusliku juurdeehituse osa lammutuskohustusega hotelli.

12. veebruaril 2008 kohtus hotelli uus omanik Heldur Allese linnavalitsusega ning väitis, et ta on heauskne ostja. Allese palus mõtlemisaega, et otsustada, kas taotleda täiendavat tähtaega ebaseadusliku juurdeehituse vabatahtlikuks lammutamiseks.

Linn nõustus Bluewateri taotlusega ning esitas märtsi alguses Allesele tutvumiseks ja allkirjastamiseks kokkuleppe, mis andis võimaluse esitada kahe kuu jooksul uus ümberehitusprojekt ning alustada lammutustöödega hiljemalt 1. juunil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed