Colliers: veeäärne kinnisvara ei pruugi enam olla luksus

Vee ääres kinnistu omamine on alati olnud
atraktiivne, kuid seoses kliima pidevasoojenemisega on suurenenud
üleujutuste oht, mis on omakorda tõstnud ka kindlustuse maksu, hoiatas Colliersi
spetsialist Philip Harcourt.

Colliers Internationali arendusosakonna juhi Philip Harcourti sõnul on vee ääres elamine paljudele atraktiivne ning ka kinnisvara ei ole selles piirkonnas odavate killast, kuna selle omamist peetakse suureks luksuseks. Siiski onarendajad jaostjadära unustanud ühe looduse vingerpussi, nimelt on kliima pidev soojenemine kaasatoonud veetaseme tõusu, mis teeb vee ääres elamise riskantseks, kuna alati on oht, et maja võib saada ulatuslikkeveekahjustusi.

„Vee ääres kinnisvara omamist on alati peetut luksuseks. Nüüd, kus kliima soojenemise tõttu on ka veetase tõusma hakanud tuleks mõelda, kas veekogu äärde on ikka mõttekas kolida. Siinkohal tuleb arvestada, et ka kinnisvara kindlustuse hind tõuseb, kuna üleujutuse risk on viimastel aastal jõudsalt tõusnud. Et vee ääres elamine luksusest suureks hädaks ei muutuks, tuleb mõelda, kuidas oma kinnisvara kaitsta. Eelkõige tuleks mõelda veetõkkele, mis võib küll mõneti rikkuda suurepärasevaate, kuid kaitseb maja suuremate kahjude eest“ rääkis Harcourt seminaril „Regeneratsioon – jätkusuutlik linnakujundus”.

Harcourt tõi palju näiteid, kuidas veetaseme tõusuga võidelda, tuues esileLondoni ja Amsterdami. Teatavasti voolab Londonist läbi Thames'i jõgi, mis ähvardab pidevalt kesklinna üle ujutada. Samuti tõi mees näiteks Madalmaad, mis on pidevas võitluses pealetungiva veega.

Siinkohal ei tohiks ka Eestil veetaseme tõus võõras teema olla, kunariik asub Läänemere ääresningkeskkonda mõjutab pidev kliima soojenemine, mis võib pika peale kaasa tuua katastroofilised tagajärjed, kui selleennetamiseks midagi ette ei võeta, märkis mees.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed