Lähiaastad toovad ligi 110 000 m² uusi büroopindu

Ajavahemikul 2008-2009 valmib ligikaudu
110000 m² eest büroopindu, kuid hoolimata lisakulutustest ning majanduse
jahtumisest soovitakse värsketes bürookompleksides pindu siiski üürida, kirjutas
Äripäeva erilehes Kinnisvara 1Partner Kinnisvara äripindade maakler Sergei
Hohlov- Simson.

Valmivad suuremad ja avaramad kaasaegsete tehnosüsteemidega tööpinnad, kus parkimiskohtade eest soovitakse igakuulist lisatasu 400–1000 krooni, mida vanemad büroohooned üldjuhul ei küsi. Näiteks on Al Mare 2009. aastaks valmivas büroohoones, millele aktiivset reklaami veel tehtud pole, broneeritud juba pooled pakutavad pinnad. Üheks põhjuseks võiks lugeda just tasuta parkimisvõimalust kinnisel territooriumil.

Eelistatuimad büroopindade suurused, mille vastu ettevõtted huvi tunnevad jäävad vahemikku 80-200 m². See näitab väiksemate firmade valmidust maksta kõrgemat üüri, mis uutes äärelinna büroohoonetes algavad 175 kroonist m² kohta.

Hetkel kolivad mitmed kesklinnas ja südalinnas asetsevatest ettevõtetest uutesse äärelinna ehitatud bürookompleksidesse. Põhjuseks on eeskätt parkimise küsimus, mis muutub üha problemaatilisemaks. Soovi kolida sealsetesse uutesse büroohoonetesse näitavad üles just ettevõtted, mis asuvad Tallinna äärelinnas B ja C klassi büroomajades ja kus, vaatamata tasuta parkimisele, on sellega siiski probleeme tekkinud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed