Lähenev kevad sulatab Pärnu kinnisvaraturgu

Hinnad Pärnu kinnisvaraturul on kevade
ootuses sulanud enam kui 40%. See on kaasa toonud ostjate suurenenud huvi uute
korterite ja eramute vastu, kirjutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar
Saksing Äripäeva erilehes Kinnisvara.

Teisalt on ostuotsuseid hakanud langetama ka ostjad, kes on ligi aasta turul ringi vaadanud ja tänaseks leidnud endale sobiva pakkumise.

Tänast elukondliku kinnisvara arendusturgu Pärnus iseloomustab vähenev pakkumine. Teisalt hinnalanguse läbi teinud projektides müüginimekirjad lühenevad.

Selgelt tunnevad huvi tänases situatsioonis ostjad vaid täielikult valminud korterite ja elamute vastu. Põhimõte, et ostan, ehitan, teen ise on kiiresti kadunud. Heal spetsialistil või hõivatud inimesel ei ole põhitegevuse kõrvalt aega ega tahtmist tegeleda õhtuti volditud ajalehest pilotka peas värvimistöödega.

Kõige suurem defitsiit Pärnus – eramu krunt rannarajoonis – on saamas leevendust. Tuntavalt on huvi vähenenud Pärnu lähiümbruse elamupiirkondade vastu, mida ei ole arendatud selgete põhimõtete järgi ning kus hinnad on võrdsed samaväärsete Pärnu linna eramute ja korterite hindadega. Samas on iseloomulik, et täna ostja ootab odavamat hinda, kui eelmistel aastatel. Välismaalaste huvi Pärnu vastu vähenenud.

Elamispindade üürihinnad on pikemaajalistel lepingutel vahemikus 3000 ... 12000 kuus, millele lisanduvad kõrvalkulud. Lühemaajalistel, kuni kolmekuulistel lepingutel, võivad aga hinnad olla ka kuni kolm korda kõrgemad.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed