Re&Solution: ärikinnisvara hinnad langevad kuni 20%

Ärikinnisvara- ja
finantskonsultatsioonidega tegeleva ettevõtte Re&Solution värske
turuülevaate kohaselt on 2007. aastal alanud elamuarendussektori kokkutõmbumine
jõudnud ka ärikinnisvarani, teatas ettevõte.

“Suurenenud on kohalike arendajate huvi oma kinnisvaraprojekte müüa ja tagada adekvaatne omafinantseering,” ütles Re&Solutioni Eesti tegevjuht Meelis Liivak. “2007. aasta lõpus maad võtnud peataolek ärikinnisvara hindades ning seda markeeriv suur kõikumine on läbi, tulemuseks on käesoleva aasta esimese poole lõpuks kuni 20% ärikinnisvara müügihindade langus.”

Re&Solutioni traditsiooniline väljaanne analüüsib Balti riikide kinnisvaraturgudel toimuvat ning kirjeldab lähituleviku trende. Lisaks sisaldab väljaanne ka rahvusvahelise audiitor- ja konsultatsioonifirma PriceWaterhouseCoopersi ülevaadet kinnisvara valdkonna maksustamisest ning regiooni juhtiva advokaadifirma Lawini ülevaadet ettevõtluse ja kinnisvaraalasest seadusandlusest Baltikumis.

Ülevaate hinnangul on 2008. aasta võtmetegijateks saamas omakapitali-investorid ning pankade roll kinnisvaraarenduse finantseerimises väheneb märgatavalt. Tugevamad investorid on valmis investeerima olulisi summasid projektidesse ja kapitaliseerima neid rohkem kui 50% ulatuses. 2008. aasta lõpupoole on panganduses oodata eristumist kahe krediidipoliitika vahel – endiselt ülijäik ja konservatiivne elamuarenduse osas, ning selle kõrval küllaltki konkurentsitihe võitlus krediidiasutuste vahel ärikinnisvara projektide eest. Eeldatavasti aga ei taastu lähiaastate agressiivne laenuandmine niipea.

Re&Solution on rahvusvaheline finants- ja kinnisvaraalane nõustamisfirma, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas ja Taanis. 2007. aasta septembris asus Re&Solution tegema koostööd rahvusvahelise kinnisvara ja investeeringute juhtimise teenuseid pakkuva kontserni Jones Lang LaSalle’i ametliku alliansi partnerina Baltikumis.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed