Esimesed kinnipeetavad saabuvad 1,2 miljardit maksma läinud Viru vanglasse

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) andis
justiitsministeeriumile üle Euroopa kaasaegseima vanglakompleksi, mis läks
praeguse seisuga maksma 1,2 miljardit krooni, lõplik maksumus selgub peale
väiksemate tööde teostamist.

RKAS andis justiitsministeeriumile tähtaegselt üle Viru vangla, mis on üks kaasaegseimaid ja turvalisemaid vanglakomplekse Euroopas. Esimesed kinnipeetavad võtab vangla vastu täna, kirjutas RKAS.

Neljateistkümnest hoonest koosnev vanglakompleks koos ümbritseva alaga võtab enda alla 16 hektarit ning seda hakatakse valvama nii mehitatud kui ka tänapäevase elektroonilise valve abil. Valminud vangla toob Ida-Virumaale ühtekokku 340 uut töökohta.

Viru vangla ühendab endas vangla ja arestimaja. Kokku on uues vanglas 1000 kohta kinnipeetavatele 1–2 kohalistes kambrites, lisaks 75-kohaline avavangla ja 150-kohaline arestimaja. Vanglakompleksi juurde kuulub lisaks arestikambrite ja kinnipeetavate eluruumidele ka kool, spordisaal, sotsiaaltöö ruumid, kirik ja töökojad.

Viru vangla on esimene vangla, kus kõik territooriumil asuvad hooned on turvalisuse suurendamiseks omavahel ühendatud kinniste ühendusteedega.

Vanglakompleksi projekteeris AS ETP Grupp, arhitektuurse osa AS Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus ja valmis ehitas AS Merko Ehitus.

Üürilepingu kohaselt tasub justiitsministeerium vangla ruumide kasutamise eest 105,6 miljonit krooni ja siseministeerium 9,4 miljonit krooni aastas ühtekokku 30 aastat. Siseministeeriumile antakse arestimaja üle 10. aprillil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed