Pirita ei kooskõlastanud TOPi ala planeeringut

Pirita linnaosa valitsusel sai eile ümber
aeg öelda oma vastus Pirital asuva Tallinna Olümpiaspordikeskuse ala
planeerimisele. Ehkki Pirita LOV pooldab igati Pirita arengut, ei ole esitatud
planeering selline, millele saaks nõusolevalt vastata.

Pirita linnaosa valitsus ei saa erinevalt Pirita halduskogust praegusel kujul heaks kiita Pirita TOPi ala planeeringut, teatas LOV. Tegu on nii Pirita üleüldise ehitusliku planeerimise osas kui ka selles osas, mis puudutab Pirita elanike heaolu, äärmiselttundliku alaga, mille planeerimine ühel või teisel moel muudab Pirita ilmet nii emotsionaalses kui ka arhitektuurilises mõttes. Praeguse planeeringu järgi aga mitte positiivses võtmes.

Pirita linnaosa vanem Tiit Terik tunnistas, et mõte sellest, kuidas kortermajad merevaadet varjama hakkavad, polnud eriti atraktiivne. „Otsustades maakasutusalana määratleda seda ala kui elamumaad, annaksime privileegi saada vaade merele vaid valitud osale elanikest. Mina olen seda meelt, et seda ei tohiks mitte üheltki Pirita ega Tallinna elanikult ära võtta,“ sõnas Terik.

Pirita linnaosa valitsus ei kooskõlasta ASile Tallinna Olümpiapurjespordikeskus kuuluva ala detailplaneeringu põhijoonist esitatud kujul.

Regati pst haljasala planeeringu kohaselt pakutav lahendus on sobimatu, kuna ei arvesta nimetatud ala asukoha tähendust ja mõju linna avalikule ruumile tervikuna. Lahendus on vastuolus Tallinna arengukava 2006-2021 punktis 3.5.2. sätestatud eesmärgiga säilitada merevaade Rocca al Mares ja Pirital.

Alale kavandatud hooned ja rajatised planeeringukohasel kujul on ilmselgelt rannaäärt liigselt rõhuvad ning avalikku kasutust segavad. Ala planeeringukohasel väljaarendamisel kaotaks sellega piirnev mererand senise atraktiivsuse ning muutuks puhkealana väheväärtuslikuks rannaribaks.

Pirita linnaosa valitsus on seisukohal, et antud alal peaks toimima tasakaalustatud ja inimnäoline areng, mis ei riivaks linnaosa elanike huve. Samas oleme seda meelt, et arengut TOPi ala kindlasti nõuab. Hetkel kooskõlastuseks esitatud planeering pole aga antud piirkonna jaoks kõige sobivam.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed