Prantsusmaal pakutakse seksi eest kortereid

Kui Prantsusmaa kinnisvaraportaale uurida,
siis leiab sealt kuulutusi, kus pakutakse korterit rentida teenuste eest, mis
võivad olla kohati süütud, samas küsitakse otse ka seksi.

Üldiselton elamispinna rendina nõutud teenused üsna süütud, näiteks koristamine või riiete pesemine, kirjutas BBC News. Samas küsitakse otse ka seksi, näiteks ühe korteri rendi hind on seks kaks korda kuus, teised nõuavad varjatumalt üürnikult avatud meelelaadi või pakuvad liberaalsete teenuste eest korterit.

Prantsuse päevalehe reporter Ondine Millot uuris kuus kuud neid kuulutusi ja inimesi, kes selliseid pakkumisi teevad. „Ma olin üllatunud, et sellised asjad toimuvad,“ ütles ta BBC-le. „Ma helistasin viiekümnele mehele, kes pakkusid seksi eest elamispinda,“ sõnas ta.

Seks rendina on ekstreemne probleem, mis haarab üha enam endasse Prantsusmaa haavatavamaid kodanikke – noori ja vaeseid. Prantsuse valitsus tunnistas, et tegu on suurima elamukriisiga pärast Teist ilmasõda.

Kõrged rendihinnad ei ole küll vaid Prantsusmaa mure, kuid Pariisi üüriturul on tohutud käärid nõudmise ja pakkumise vahel. Paljud on pankrotistunud ja kodutuks jäänud üritades katust pere kohal hoida. Erinevatel hinnangutel on puudu üle miljoni korteri.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed