Q Vara sai eelmisel aastal 18 miljonit krooni kahjumit

Kinnisvaraarendaja Q Vara teatas täna
börsile, et teenis mullu 18 miljonit krooni kahjumit.

Ettevõtte käive 2007. aastal oli 85,5 miljonit krooni, kasvades 2006. aastaga võrreldes 35%. Ühtlasi hindas Q Vara oma kinnisvarainvesteeringuid 31,3 miljoni krooni väärtuses üles. Aasta varem oli hinnakorrektsioon 161,5 miljonit üles.

Ettevõtte kahjumiks kujunes möödunud aastal 17,9 miljonit krooni, 2006. aasta kasum oli 99,4 miljonit krooni.

Q Vara põhjendas äritulude vähenemist just 130,2 miljoni krooni võrra väiksemast kinnisvarainvesteeringute ümberhindlusest, mis arvestades turuolukorra muutumist on loogiline tulemus.

Ettevõtte juhatuse hinnangul on aasta lõpu seisuga siiski varade tegelik väärtus Maakri ja Terminal No. 11 projektide osas bilansilisest väärtusest oluliselt kõrgem, mida aga konservatiivsuse printsiibist tulenevalt jäeti ümberhindluse kasumisse sisse arvestamata.

Kahjumi kujunemisel olid olulisimateks mõjutajateks Silukalni projekti brutokahjum, kõrged finantskulud ning suur püsikulude osakaal tulenevalt sellest, et enamus projekte oli arendusfaasis.

Soolobaasil oli AS Q Vara (Eesti) netokahjumi suuruseks 1,1 miljonit krooni, SIA Q Estate'i (Läti) netokahjumi suuruseks 20,5 miljonit krooni ja UAB Q Vara
(Leedu) netokasumi suuruseks 3,2 miljonit krooni. Q Ehitus'e ja Q Haldus'e netotulemid olid vastavalt 558 000 krooni ja -804 000 krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed