Moody's: Läti majandus kisub teravalt alla

Ehkki Lätti investeerimiseks on siiani häid
põhjusi ning reitinguagentuur Moody's usub endiselt võimalikku pehmet
maandumist, kisub maandumissuundüha teravamaltalla.

Moody's nimetas hiljutises arvamuses Läti tugevusteks madalat välisvõlga, tugevaid riigiasutusi ning pidevat sissetulekute kasvu, mida toetab kuulumine Euroopa Liitu ja valmistumine euro kasutuselevõtuks. Lisaks hoiavad Läti finantssüsteemi püsti suured välispangad.

Laenuandjaid võib ahvatleda tugev nälg lühiajaliste laenude ning kriisijuhtide järele. Inflatsioon ja palgakasv on piisava kontrolli all.

Samas ähvardab süvenev ebastabiilsus riigi reitingu kohe alla viia, kui pankurite närvid katkevad.

Moody's jätkab uskumist pehmesse maandumisse kui kõige sobivamasse praegusest majandusolukorrast väljatulekusse, kommenteeris reitingufirma lähitulevikku. "Ent makromajandusliku väljavaate riskid on kasvanud," lisas Moody's.

Viimaste aastate kiireimale kasvule tõuganud tegurid taandarenevad praegu ning võivad põhjustada majanduslennule loodetust teravama aeglustumise. Ajalugu on näidanud, et tagasipöördumine ülikiirelt kasvult on piinarikas, selgitas Moody's.

Kodumainelaenukoormus kasvab plahvatuslikult ning tekib märkimisväärne makromajanduslik segadus. "See pole kerge, ja viib sageli keeriseni," edastas reitinguagentuur aripaev.ee-le täna.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed