Hansapank: Arco Vara nõrgim lüli on teenindusdivisjon

Hansapanga analüütik Sander Danil ütles
aripaev.ee-le, et Arco Vara teenindusdivisjon oli grupi nõrgim lüli viimases
kvartalis.

"Arvestades kinnisvaraturu arenguid 4. kvartalis, oli tulemus enamvähem ootuspärane. Ärikasum jäi küll veidi ootusele alla, kuid puhaskasum vastas meie prognoosile. Teenindusdivisjon oli grupi nõrgim lüli viimases kvartalis, kuna vähenenud tehingute maht ei katnud divisjoni hoogsast laienemisest tulenevat kulude kasvu," rääkis Danil.

Danili sõnul ei ole eelmise aasta tulemused Arco aktsia hinna kujunemisel olulise tähtsusega. "Palju tähtsam küsimus on, kuidas edenevad suuremad arendusprojektid ning milliseks kujuneb nende ajagraafik. Mulle hetkel paistab, et detailplaneerigute ajamine kulgeb rahuldavalt ning arvestades ka eeldatavat ehitushindade langust võib mitme suurema projekti ehitusega veel sel aastal pihta hakata. Hetkel ei plaani olulisi muudatusi prognoosides," lisas analüütik.

Kinnisvaraarendusfirma Arco Vara teenis viimases kvartalis 199,4 miljoni kroonise käibe juures 28,6 miljonit krooni kahjumit. 2006. aasta viimases kvartalis ulatus kontserni puhaskasum 162,5 miljoni kroonini.

Arco Vara kahjumi taga on kinnisvarainvesteeringute ümberhindluste kõva kõikumine. Kui aasta eest hinnati viimases kvartalis kinnisvara oma portfellis üles 353,9 miljoni krooni eest, siis lõppenud kvartalis kõigest 10,5 miljoni krooni jagu.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed