Rõngu vallavanem pani ameti laenu pandiks

Rõngu vallavanem Aivar Kuuskvere on vastu
võtnud paljude kohalike poliitikute arvates lubamatu otsuse laenata 35 miljonit
krooni keskkooli renoveerimiseks, kui kohalikul omavalitsusel on lubatud laenu
võtta summas kuni 60% eelarvest, mis Rõngu puhul jääb suurusjärku 20 miljonit
krooni.

Kuuskvere sõlmis kirjaliku kokkuleppe 26. veebruaril tagasi astunud Rõngu vallavolikogu esimehe Reno Laidrega, mille kohaselt astub ta tagasi vallavanema kohalt, kui sealse keskkooli renoveerimise-laiendamise tööd ei ole alanud käesoleva aasta esimeseks juuliks.

"Kui vallavolikogu otsustas valla tuleviku arvelt laenata lubatust kümnetes miljonites suurema summa ja sellega seada küsimärgi alla omavalitsuse jätkusuutlikkuse, otsustasin end ametist taandada. Minu südametunnistus ei luba olla selle volikogu esimees, mis peatab aastateks kogu arendustegevuse vallas," märkis Laidre.

Laidre sõnul peaks vallavanem mõistma, et lõhkilaenamisega teeb ta vallale karuteene. "Lisaks on olemas täiesti reaalne võimalus, et keskkonnaministeerium ei saa anda looduskaitselistel põhjustel luba kooli laiendamiseks. Mis kasu plaanida valla õlgadele tohutut laenukoormust, kui projekt ise on küsimärgi all?"

Laidre märkis, et õnneks suutis ta veenda vallavanemat võtma ka vastutust vallale häda kaela toova tehingu eest. "Kahjuks tähendab see lõpuks ikkagi, et Aivar Kuuskvere tüürib valla võlgadesse, kuid peale juulit peab selle karidest välja tooma keegi teine," seisis saadetud teates.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed