Kinnisvarabuumi raugemine tõi taas müüki odavad maamajad

Kui mullu suvel ei pakutud
kinnisvaraportaalides alla miljoni krooni isegi kehvas korras maamaja või
suvilat, siis nüüd on selliseid pakkumisi kümnete viisi ja kohati on hinnad
langenud koguni alla poole miljoni.

Iga kinnisvarahuviline, kes mullu majade hindu jälgis, võis unustada, et olemas on ka miljonist väiksemaid numbreid, kirjutas Postimees. Kui Taani ajalehed kuulutasid sügise hakul, et sealne odavaim müügis olev maja maksab 280 000 Eesti krooni, siis siinmail pakuti poole miljoni eest vaid keskusest kaugel asuvat lagunenud hoonet, mida parimal juhul võis nimetada kuuriks.

Nüüd on olukord muutunud. Domus Kinnisvara atesteeritud hindaja Lea Kull tõdes, et sel nädalal läheb Harjumaal tehinguks Laitse suvila, mis firma kodulehel on müügis 560 000 krooniga. 2007. aasta sügisel jäid nende firma tehingud maamajadega vahemikku 800 000 – 1 400 000 krooni.

Tõsi, Raplamaal müüdi detsembris 520 000 krooniga ka talumaja, millest lahtisaamiseks langetati hinda 100 000 krooni võrra.

Laitse suvilate vastu oli Kulli sõnul viimati elav huvi 2006. aasta suvel, siis jäid hinnad 300 000 – 450 000 krooni vahele. Mullu hinnad tõusid ja inimeste ostuhuvi kadus, kuid nüüd on ostjate rõõmuks ja müüjate kurvastuseks taksid jälle mõistlikumale tasemele langenud.

Ka Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani väitel on majaomanikud maa peale tagasi tulnud. "Eelmisel aastal tekkis inimestel mingi kummaline arusaam, et ükski kinnisvara ei maksa alla miljoni," nentis ta. Samas ei tasu Soomani sõnul City24 hindu tõsiselt võtta, sest sealsete soovide ja reaalsete tehinguhindade vahe on kuni 20 protsenti.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed