1Partner: pooled kinnisvaravahendajad kaovad turult

1Partner Kinnisvara hinnangul kaovad alanud
aasta jooksul turult umbes pooled kinnisvaravahendusega tegelevad ettevõtted,
oodata on nii ühinemisi, tegevuse lõpetamisi kui ka pankrotte.

“Viimase aasta jooksul toimunud turumuutustele suur osa neist tõenäoliselt vastu ei pea,” nentis 1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter ning lisas, et tõenäoliselt saab käesolev aasta proovikiviks ka mõnele suuremale büroole. “Esimesed koondamised on toimunud ning muudatusi on toimunud ka ettevõtete juhatustes,” kommenteeris Vahter.

Temasõnul on viimastel kuudel nähtav protsess, kus suuremate ja tugevamate büroodega soovivad liituda nii väikefirmade töötajad kuika ettevõtted tervikuna. 1Partner on pidanud läbirääkimisi nii firmade kuika ühest ettevõttest teise üle tulla soovivatetöötajatega. „Praegust olukorda kinnisvarasektori personali hulgas võib nimetada ka omanäoliseks rahvaste rändeks, kus valdkonnale truuks jääda soovivad tegijad otsivad endale tugevamat jalgealust,” lisas Vahter, kelle sõnul on on suurenenud nende ettevõttesse saadetavate cv-de arv inimeste poolt kelle senine taust on seotud kinnisvaraga.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori sõnul on Eestis üle 300 kinnisvaravahendusega tegeleva büroo, millest enamik on loodud just kinnisvarabuumi algusaegadel või selle laineharjal 2003-2005.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed